Nudimo vse geodetske
storitve, ki so potrebne
za urejanje zemljiško
katasterskega stanja
in lastniškega razmerja
vaše nepremičnine.
Naše prednosti so:
- časovna prilagodljivost
potrebam naročnika - strokovnost in kakovost
opravljenih storitev - konkurenčne cene
- celostno svetovanje
Storitve opravljamo
na področju Primorske
in Ljubljane z okolico.
URADNE URE IN KONTAKT
GEODEZIJA KALUŽA
Narin 10
6257 Pivka
URADNE URE:
po dogovoru
PISARNA V LJUBLJANI
Pod hribom 78
1000 Ljubljana
URADNE URE:
po dogovoru
041 377 210
alen@geodezija-kaluza.si
Ureditev meje
Geodet izvede na terenu mejno obravnavo, na katero so vabljeni lastniki parcele, ki je v postopku (naročniki postopka) in lastniki sosednjih parcel, s katerimi želijo naročniki postopka urediti mejo. Geodet na podlagi predizmere in podatkov iz arhiva Geodetske uprave predlaga mejo med njihovimi parcelami. V primeru nestrinjanja s predlogom, sledi ustna obravnava na pristojni Geodetski upravi. Po koncu postopka postane meja urejena meja.
Parcelacija
Parcelacija je združitev parcel ali delitev ene parcele. Združitev parcel je oblikovanje ene parcele iz dveh ali več parcel istega lastnika ali solastnikov in enakih bremen. Delitev parcele je oblikovanje dveh ali več parcel iz ene parcele.
Izravnava meje
Izravnava meje se izvede, ko se lastnika sosednjih parcel sporazumeta o drugačni ureditvi dela meje, ki se razlikuje od evidentirane ureditve njune meje v Zemljiškem katastru. Ob tem je potrebno upoštevati pogoj, da se površina manjše parcele ne sme spremeniti za več kot 5% oz. lahko se spremeni za največ 500 m2.
Spremembe vrste rabe, razreda in bonitete zemljišč
V elaboratu se evidentira sprememba na parceli. Spremeni se lahko vrsta rabe, razred ali boniteta zemljišča.
Evidentiranje stavbe oz. vris objekta
Za evidentiranje zemljišča pod stavbo je potrebno izdelati elaborat za Zemljiški kataster in Kataster stavb. V elaboratu za Zemljiški kataster se vriše objekt v kataster, v elaboratu za Kataster stavb se objekt u vsemi svojimi karakteristikami vpiše v Kataster stavb.
Izdelava tehničnega poročila označitve meje v naravi
V primeru, da ste mejo s sosedom uredili po letu 2000 in niste postavili mejnikov ali pa so se le ti uničili, je mejo potrebno ponovno označi z mejniki ob navzočnosti vseh lastnikov sosednjih parcel.
|